niedziela, 7 października 2012

come back

Kochane moje, przepraszam was za przerwę która spowodowana była totalnym brakiem czasu i powróceniem do trybu szkoła z trybu wakacje. Także mam nadzieję że ogarnęłam ważne sprawy i mogę wrócić do was. Na dziś przygotowałam parę ciekawych outfitów znalezionych w internecie. Może przypadnie wam coś do gustu. Zapraszam :))





środa, 25 lipca 2012

W ogórku moc!

Hey kochani.
Wakacyjne szaleństwo trwa a ja przychodzę do was z wpisem na temat cudownej mocy ogórka. Nie, nie będę tutaj dzielić się z wami przepisami w jaki sposób można zjeść to warzywo, natomiast jakie kosmetyczne właściwości ma zielony ogórek. Brzmi pysznie? W takim razie zapraszam.

Kosmetyczne właściwości ogórek zawdzięcza składowi a mianowicie wodzie, która stanowi ok 95%, witaminom A, B, PP oraz C. Znajduje się tam również wapń, fosfor, żelazo oraz magnez. Pierwiastki te, które znajdują się w wodzie wygładzają, nawilżają oraz odmładzają naszą cerę ale także pozwalają wybielić piegi lub przebarwienia.

Jak wykorzystań ogórka?

1.Ten sposób jest znany na pewno każdemu. Należy ukroić dwa plasterki ogórka zielonego i położyć na ok. 10-15 minut na oczy. Dzięki temu skóra pod oczyma będzie wypoczęta, bez opuchlizny. Także ogórek może wybielić przebarwienia pod oczami, tzw wory pod oczami.


2. Robicie np. kanapki z ogórkiem? Obieracie skórkę? Zamiast wyrzucić to skórką z ogórka przemyjcie twarz, szyję i dekolt. Jest to świetny, oczyszczający i naturalny tonik. Jeżeli maci sok z ogórka to wystarczy nasączyć nim wacik i przetrzeć twarz. Efekt będzie podobny.

3. Maseczka łagodząca podrażnienia? Jeżeli któraś się skusi to wystarczy zetrzeć ogórek wraz ze skórką na tarce na grubych oczkach, dodać jogurt naturalny i położyć na twarz, szyje oraz dekolt na ok 20 minut.

4. Kolejna maseczka jest podobna do poprzedniej, wręcz taka sama lecz należy dodać parę kropli cytryny. Na celu ma ona wybielić naszą skórę z przebarwień, piegów itp.

Mam nadzieję, że post was zainteresował i zapraszam do czytania poprzednich notek a także wyczekiwania kolejnych. 

piątek, 13 lipca 2012

ShinyBox

Witajcie Kochani
Postanowiłam zacząć zbierać gwiazdki aby otrzymać wyjątkowy ShinyBox :) Jest to pudełko z darmowymi kosmetykami. Aby go dostać musicie koniecznie mi pomóc. Wystarczy tylko

  1. Wejść na http://shinybox.pl/?ref=f0cfaf9
  2. Zarejestrować się
  3. Aktywować konto 
To chwilka pracy, dzięki temu pomagacie mi oraz macie możliwość zbierania własnych gwiazdek. Która nie chciałaby dostać kosmetyków za DARMO? 
Także bardzo proszę was o pomoc :)


wtorek, 3 lipca 2012

Czy wiem jaką mam cerę? Part 3

Witajcie Kochani.
Wakacje trwają a ja przychodzę z kolejnym wpisem na temat naszej skóry. Dzisiaj cera tłusta.
Zainteresowanych zapraszam :)

W okresie dojrzewania, gdy uczynniają się gruczoły płciowe, wielu młodych ludzi cierpi z tego powodu nadmiar tłuszczu na skórze. To wytwarzanie łuszczu trwa tak długo, aż nie ustabilizuje się gospodarka hormonalna organizmu. Skóra tłusta jest mało wrażliwa dzięki czemu długo pozostaje młoda, cera tłusta z okresy młodości często jest okresem przejściowym.

Po czym rozpoznać cerę tłustą?

Należy przeprowadzić pewien test i odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Potrzeba wam będzie bibułka (np. ta, która używana jest do produkcji papierosów). Należy położyć je na czole, nosie, brodzie oraz policzkach. Po czasie odpowiedzieć na pytania
  • Czy na każdej bibułce są ślady tłuszczu?
  • Czy w skórze są zaskórniki?
  • Czy cera jest żółta i blada?
  • Czy jest gąbczasta i ma rozszerzone pory?
  • Czy występują krostki?
  • Czy reaguje na podrażnienia 
Jeżeli odpowiedzi brzmią tak, to skóra jest tłusta.

Codzienna pielęgnacja cery tłustej

Wieczorem starannie oczyść skórę, jest to najważniejszy zabieg, ponieważ nagromadzony tłuszcz jest świetną pożywką dla bakterii. Do tego typu cery nadają się preparaty rozpuszczające się w wodzie , które rzeczywiście myją skórę np. żele lub kremy do mycia. Należy także stosować tonik, który zawiera alkohol. Następnie po oczyszczeniu nałożyć cienką warstwę kremu na noc do cery tłustej.

Rano należy stosować te same zabiegi, które zalecane są wieczorem. 1-2 razy w tygodniu dobrze robi łagodny krem peelingowy(złuszczający). Należy stosować go rano. Po kremie złuszczającym należy zastosować krem nawilżający na dzień dla cery tłustej.

Jak pozbyć się połysku?

Ładna cera o drobnych porach to skutek częstego odtłuszczania i złuszczania naskórka. By osiągnąć ten cel należy stosować maseczki oczyszczające i złuszczające, które błyskawicznie oczyszczą skórę z nadmiaru łoju i zrogowaciałych komórek.. Należy stosować także peelingi oraz toniki. Jednym z najbardziej znanych sposobów na świecenie się skóry jest puder. Najlepszy jest matowy puder bezbarwny bez perłowego barwnika.


czwartek, 21 czerwca 2012

Czy wiem jaką mam cerę? Part 2

Witam Was.Kolejny wpis z serii "Czy wiem jaką mam cerę?". Dzisiaj notka na temat cery wrażliwej. Zainteresowanych zapraszam do czytania :)

Około 70% kobiet w Europie określa swoją cerę jako "wrażliwą". Tak naprawdę tylko 12% kobiet ma rzeczywiście skórę wrażliwą. Na ogół są to kobiety o blond lub rudym kolorze włosów, jasnej cerze oraz o zielonych lub niebieskich oczach.

Skóra wrażliwa jest zawsze sucha

Skóra sucha może się łatwo uwrażliwić. Może na to wpłynąć zanieczyszczone środowisko, niewłaściwa pielęgnacja oraz stres. Dotyczy to przeważnie skóry suchej z natury.

Typowe cechy cery wrażliwej to:

  • zaczerwienienie
  • podrażnienia
  • uczycie napięcia
  • łuszczenie się
  • świąd skóry
Te zjawiska to typowe reakcje na kosmetyki, zimno, słońce lub zanieczyszczenia powietrza

Cera sucha wymaga właściwej pielęgnacji

W pielęgnacji cery wrażliwej fakt czy natura nas obdarzyła takim rodzajem skóry, czy nabiliśmy go jest nie istotny. W każdym przypadku taka skóra wymaga odpowiedniego zadbania. Na pewno źle znosi częste zmiany kosmetyków. By nie popełniać błędów, należy do oczyszczenia i pielęgnacji skóry używać produkty przeznaczone do skóry wrażliwej, które zawietrają ładodne substancje, np. lekkie oleje i substancje łagodzące, olej z kwoatów nagietka, wyciągni z drzewa sandałowego oraz bisabolol.

WIECZOREM należy oczyścić skórę mleczkiem lub kosmetykami przeznaczonymi do skóry suchej. W grę wchodzi letnia woda. Można użyć także tonik, który nie zawiera alkoholu. Następnie nałożyć krem przeznaczony do cery suchej i wrażliwej

RANO, po umyciu twarzy letnią wodą lub bezalkoholoym tonikiem, należy nałożyć lekki, nawilzający i tłusty krem, który chroni przed promieniami UV.

niedziela, 17 czerwca 2012

Outfin of the Sunday

Hey Kochani.
Dzisiaj moja propozycja na niedzielny dzień wygląda dosyć elegancko. Ciemne spodnie i jasna góra. Troszkę klasycznie, aczkolwiek modnie. Marynarki i żakiety są modne w tym sezonie i każda dziewczyna powinna mieć coś tak klasycznego w swojej szafie. Jest do druga, zaraz po spodniach, najlepsza rzecz skradziona mężczyzną. Zapraszam :)






sobota, 16 czerwca 2012

Yellow

Hey Kochani.
Słoneczne lato się zbliża więc czas na letnie inspiracje. Słońce kojarzy mi się z odcieniem żółci więc postanowiłam poszukać czegoś fajnego w tym kolorku. Znalazłam fenomenalne buty, może któreś przypadną wam do gustu. Kupiłybyście takie żółciutkie cudeńka?
Wszystkie poniższe buciki są dostępne na stronie http://www.deezee.pl/



Lordsy Pastel Yellow Suede

69,00 zł


Szpilki zamszowe Yellow

89,00 zł




Koturny 6725 Yellow Suede

109,00 zł






Sandały Foxy Summer6 Yellow Pu

169,00 zł






Platformy SSP1 Yellow

149,00 zł






OOTD

Hey kochani.
Dzisiaj mam dla was outfit, letni, w niebieskim tonie. Myślę że połączenie białej bluzki z jasnoniebieskimi spodniami jest ciekawym zestawieniem. Co wy na to?


czwartek, 14 czerwca 2012

Czy wiem jaką mam cere? Part 1

Witajcie Kochane.
Dzisiaj pierwszy wpis z serii "Czy wiem jaką mam cerę?".  Dzisiaj cera sucha, zapraszam wszystkich do poczytania. Może się dowiecie czegoś ciekawego.

Cerze suchej brak przede wszystkim substancji natłuszczających, dopiero w drugiej kolejności wilgoci.

Winę za to, że cera jest coraz bardziej sucha ponąszą gruczóły łojowe, które wytwarzają coraz mniej tłuszczu tworzącego cienką warstwę ochronna skóry tzw "krem własnej roboty". To on sprawia, że skóra jest gładka oraz odporna na czynniki zewnętrzne. Także chroni skórę przed wysuszeniem. Z wiekiem produkcja tłuszczu spada, przez co woda przestaje być zatrzymywana w naszej skórze, komórki skóry zrogowaciałej są bardziej szorstkie i mogą w nią wnikać szkodliwe substancję. Skóra sucha, która może się przerodzić w skórę wrażliwą szybciej się starzeje!

Po czym rozpoznajemy suchą skórę?

Należ rano twarz i szyję umyć tak jak codzień, następnie nienakładając żadnych kosmetyków, patrząc w lustro odpowiedzieć sobie na pytania:
  • Czy ogólnie rzecz biorąc nie widać porów?
  • Czy skóra jest matowa a nawet szorstka?
  • Czy jest różowa?
  • Czy(po 25 roku życia) występują zmarszczki
  • Czy po spacerze w chłodne dni jest napięta, podrażniona i zaczerwieniona?
  • Czy w zasadzie prawie nigdy nie występują zaskórniki?
Jeżeli na większość pytań odpowiedziałaś "tak", Twoja skóra na pewno jest sucha.

Podstawowa pielęgnacja suchej skóry

WIECZOREM należy skórę oczyścić, najlepiej mleczkiem oczyszczającym, zawierającym substancje kojące i pielęgnacyjne. W grę wchodzą również kremy i oliwki oczyszczające. Umytą póżniej twarz wodą, koniecznie oczyść ją tonikiem bezalkoholowym. Następnie należy użyć kremów tłustych i zarazem nawilżających

RANO należy odświerzć twarz lenią wodą lub tonikiem. Potem nałożyć krem na dzień o lekkiej konsystencji ale bogaty w składniki. Krem powinien zawierać filtr ochronny.



Mam nadzieję, że trochę wam przybliżyłam co to znaczy mieć cerę suchą, jak o nią dbać i czym to jest spowodowane.
POZDRAWIAM

środa, 13 czerwca 2012

OOTD

Hey Kochani,l niestety nie udało mi się w lepszy sposób zaprezentować dzisiejszego outfit'u z racji tego, że zaspałam :(
Ale zrobiłam szybciutko jedno zdjęcię w szkolnej toalenie, mam nadzieje że mi wybaczycie jakość a obiecuję, ze następnym razem postaram się bardziej.
Buziaki :*

wtorek, 12 czerwca 2012

ZAPOWIEDZI

Witajcie kochane dziewczyny,
Chciałam wam przybliżyć troszkę to, co przez najbliższy czas będzie działo się na moim blogu.

Zapraszam do postów z seri "Czy wiem jaką mam cerę". W najbliższym czasię przybliże wam cechy waszej skóry na twarzy aby łatwiej było wam określić typ waszej cery i dobrać prawidłowe kosmetyki. Dziewczyny często mylą się co do typu skóry i przez to w niewłąściwy sposób o nią dbają. Mam nadzięje, że zainteresuje was ten wątek.

CERA SUCHA myślę, że pojawi się jutro, bądź w czwartek.

Jutro idę już do szkoły więc myślę że pojawi się strój dnia oraz makijaż, który robię na codzień do szkoły.

Mam nadzieję, że grono moich czytelników będzię się poszerzać, zapraszam do obserwowania bloga, dodawania komentarzy i pisanie pomysłów, o czym chciałabyście poczytać. Kiedy będzie was wieksza grupka planuję konkursy oraz rozdania, Także myślę, że zachęcę was do odwiedzania mojej stronki.

POZDRAWIAM WAS!
Do jutra :)

Rimmel Stay Matte

Witajcie, przepraszam za to że na blogu pojawiają się teoretyczne tematy, ale rozchorowałam się i nie mam siły na wariacje z makijażem, czy ze strojami :) Tymczsem zapraszam was na:
RECENZJE podkładu 'Rimmel Stay Matte Foundation'


Zacznę od tego jak opisuję i co obiecuje producent tego produktu.


Podkład o nowej generacji zawierający naturalne składniki.
Bawełna - długotrwale i skutecznie kontroluje błyszczenie się skóry, eliminując nadmiar sebum.
Rumianek - koi wszelkie podrażnienia i redukuje zaczerwienienia.
Ogórek - delikatnie odświeża i pomaga zachować czystość porów.
Unikalny kompleks Natural Shine Control gwarantuje 12 - godzinny efekt matowego wykończenia i naturalny wygląd cery.
Idealny do cery wrażliwej i skłonnej do alergii - nie zawiera tłuszczu, substancji zapachowych, talku ani parabenów.


 Po raz pierwszy kupiłam ten podkład parę lat wcześniej, skusiła mnie niska cena (ok 20zł), skład i obietnice, że nasza skóra będzie matowa przez długi czas. Już wtedy się zawiodłam na tym produkcie.
  Ostatnio, postanowiłam sprawdzić ten produkt jeszcze raz. Kupiłam go w najjaśniejszym odcieniu 100 IVORY, mimo to kolor był zaciemny dla mojej karnacji. Więc pierwszy minus to zła gama kolorystyczna, jeżeli jest się bladym to nawet najjaśniejszy odcień może być za ciemny.
 Natępny minus podkładu to konsystencja. Jest on strasznie gęsty, szybko zasycha a to niepozwala na równe rozprowadzenie go na twarzy. Urzywałam do aplikacji tego podkładu pędzle, gąbeczki a także robiłam to palcami. Mimo to widoczne są smugi a miejscami podkład zbiera nam się co wygląda koszmarnie.
 Mam wrażenie, że po tym podkładnie moja twarz robi się bardziej czerwona, niedoskonałości są bardziej uwydatnione a skóra staje się przesuszona. Zamiat matować, buźka się świeci.

Niestety produkt według mnie jest kosmetycznym niewypałem, i nie polecam go. Wymęczyłam pół opakowania i zastąpiłam innym podkładem.




poniedziałek, 11 czerwca 2012

Ombre hair

Było ombre na paznokciach więc co powiecie na ombre hair?
Niby uważane za trend lata 2011 ale uważam że ten naturalny look nadal jest modny i ciekawy. Rozjaśniane końcówki, szczególnie na kręconych włosach dają romantyczny efek, pożądany przez wiele dziewczyn, tym bardziej, że dzisiejsza moda stawia na kobiecość, elegancje z nutką romantyzmu.
Co o tym myślicie dziewczyny? Macie ombre? A może chciałybyście mieć? Mi osobiście przypadło to do gustu i postanowiłam wypróbować to na własnych włosach. Niestety po ostatnim podcięciu końcówek efekt jest mniej widoczny.



A tu inne zdjęcia prezentujące ten look




niedziela, 10 czerwca 2012

Gradient

Witajcie,
Zauważyliście, że ostatnio pojawiła się moda na tzw gradientowe paznokcie lub inaczej ombre na paznokciach. Wygląda to bardzo ciekawie a sposób przygotowania jest całkiem prosty. Wystarczą lakiery w dowolnych odcieniach, gąbeczka kosmetyczna badź taka kuchenna (do mycia naczyć). Dzięki temu możemy wyczarować cuda na paznokciach. Idealny pomysł na lato :)
O to parę zdjęć z tym zdobieniem.



piątek, 8 czerwca 2012

SMOKEY EYE

Witajcie Kochani,
Dziś przygotowałam dla was makijaż mojego wykonania. Mam nadzieję, że wam się spodoba i chcę, żebyście pamiętali, że się dopiero uczę i na pewno nie będzie to perfekcja ale myślę, że niektórzy mogą coś podpatrzyć ze zdjęć instruktażowych.
Stworzyłam dosyć ciemne smokey eye, nadające się idealnie na wieczorowe wyjście. 
Zapraszam

1. Na twarz nałożyłam początkowo matującą bazę pod makijaż firmy 'PAESE'. Następnie nałożyłam podkład 'MAX FACTOR smooth effect foundation' w kolorku 50 natural. Następny był 'sotf matte mousse makeup', firmt AVON w kolorze ivory.

2. Jako bazę pod cienie użyłam białą kredkę firmy AVON kajalstick lilac&white. Kredkę aplikuję od wewnętrznego kącika do połowy powieki ruchomej, dzięki niej cienie, które się tam znajdą będą jaśniejsze a kolor będzie dobrze widoczny. 
3. Następnie narysowałam czarną kredką z firmy WIBO eye liner kreskę od zewnętrznego kącika do 1/3 długości oka tuż przy lini rzęs. Ważne jest to, aby kreską od zewnątrz do wewnątrz stawała się coraz cieńsza. Kreska jest z kolei bazą dla ciemnych cieni aby były bardziej nasycone.

4.Następnie okrągłym pędzelkiem nakładam szary cień firmy INGLOT w kolorze 143. Tylko na powiece ruchomej, jeszcze nie rozcierając.

5. Kolejnym cieniem jest INGLOT nr 498. Jest to nieco ciemniejszy od poprzedniego szarego koloru, nakładam go obok poprzedniego cienia wklepując go tym samym pędzelkiem.

6. Płaskim pędzelkiem nakładam najciemniejszy cień INGLOT nr 65 w zewnętrznym kąciku oka, ciągnąc cień w załamaniu oka aż do tej najjaśniejszej szarości. 

7.Kolejnym pędzelkiem nakładam cień KOBO mono eyeshadow nr 101 w wewnętrzny kącik rozcierając cień w głąb oka i łącząc pozostałe kolory ze sobą.

8. Z paletki świątecznej ORIFLAME wybieram najjaśniejszy szary kolor i nakładam palcem ponad załamanie.

9. Następnie użyłam eye linera z SEPHORY, aby narysować cienką kreskę tuż przy lini rzęs.

10. Na dole używam znowu czarną kredkę firmy WIBO. Nakładam ją na linię wodną, kończąc równo z krawędzią teńczówki. 

11. Skośnym, płaskim pędzelkiem używam ponownie cienia INGLOT nr 143 na dolną powiekę, kończę nakładanie cienia w tym samym miejscu, gdzie kończy się linia czarnej kredki.

12. Skośnym pędzelkiem nakładam na dolną powiekę biały cień KOBO 101 od wewnętrznego kącika, rozcierając aż do szarego cienia.



13. Zalotką podkręcam rzęsy.

14. Tuszuję rzęsy maskarą firmy RIMEL volumeflash scandaleyes. 


Oto końcowy efekt moich starań dla was, mam nadzieję, że podoba wam się i zapraszam na kolejne wpisy